Karateka bihoreni de la CSC Crişan au participat în data de 29 mai la Cupa "Dan Olaru" la karate şi taekwoon-do, competiţie desfăşurata la Timişoara, în sala "Constantin Jude".

"Aceasta competiţie a avut anul acesta prima ediţie, iar clubul nostru este încântat că a putut participa. La start au fost peste 300 de sportivi din mai multe judeţe ale tării, dar şi din străinătate", a declarat Florin Crişan, preşedintele clubului bihorean.

Delegaţia clubului CSC a fost compusă din 5 sportivi, un arbitru (Larisa Brîndaş) şi sensei Florin Crişan.
În urma desfăşurării întrecerilor, sportivii bihoreni s-au întors acasă cu un numar de 9 medalii, dintre care 2 au fost de aur, 4 de argint şi 3 de bronz.

Fiind într-o formă sportivă de invidiat, Lukacs Diana s-a clasat pe prima treaptă a podiumului la ambele categorii de kumite. Gulaş Alexandru a pierdut însă finala la kumite shobu ippon la o diferenţă de un singur punct, după ce a condus aproape tot meciul.

De asemenea, sportivii Erik Balint şi Blaj Dalina au avut evoluţii bune la această competiţie, ambii urcând pe podium.

Iată rezultatele obţinute de sportivii de la CSC Crişan la concursul memorial de la Timişoara: