Doi sportivi legitimaţi la CSM Oradea au avut evoluţii foarte bune la turneul de tenis dotat cu Cupa Andrei Pavel, competiţie care s-a desfăşurat în weekend la Arad şi care a fost rezervată categoriilor de vârstă 10, 12 şi 14 ani.

În probele destinate categoriilor 14 ani, atât la masculin cât şi la feminin, câştigătorii au fost orădeni: Harris Kopanyi şi Giulia Popa.

Harris Kopanyi a fost cap de serie numărul 4, dar a reuşit să obţină victorii pe linie. El a avut nevoie de set decisiv în primul meci pentru a avansa, dar ulterior a obţinut numai victorii clare, cu 2-0 la seturi.

În finală, Harris a învins un alt sportiv orădean. Este vorba despre Alex Buibaş, legitimat la Sănătatea Oradea, scor 6-2, 6-1.

În schimb, la feminin, Giulia Popa a confirmat aşteptările de la start, fiind considerată principalul cap de serie. La această categorie au participat şapte sportive, dar Giulia a dominat concursul, câştigând toate meciurile la zero, fără să piardă vreun game pe tot parcursul turneului.