Echipa de polo CSM Oradea a plecat în acest sfârşit de săptămână în Spania, unde va susţine jocul din manşa retur a sferturilor de finală din LEN EuroCup, cu echipa CN Mataro. Meciul este programat sâmbătă, de la ora 13.

În partida tur, desfăşurată pe 30 octombrie, la Oradea, jucătorii de la CSM, vicecampioni ai României, s-au impus cu scorul de 12-9.

Până acum, CSM Oradea a obţinut o dublă victorie în prima etapă din faza a II-a a Superligii Naţionale, în faţa celor de la CSM Corona Braşov, jocuri despre care tehnicianul Costrăş a spus că au constituit o bună repetiţie înaintea returului cu spaniolii.

CN Mataro a jucat în campionatul intern, în deplasare, câştigând pe terenul celor de la Real Canoe, cu scorul de 10-9.

În celelalte trei partide din manşa retur a sferturilor de finală din LEN EuroCup, vor juca: Miskolc (Ungaria) cu AN Brescia (Italia), în tur a fost 10-17, NC Vouliagmeni (Grecia) cu CC Ortigia (Italia), în tur 9-9, şi Team Strasbourg (Franţa) cu Eger (Ungaria), în tur 8-12.