Judoka de la LPS Bihorul au obţinut două locuri II şi două clasări pe poziţia a V-a în cadrul întrecerilor Campionatului Naţional rezervat copiilor, care s-a desfăşurat la Rm. Vâlcea, în perioada 13-15 mai.

Locul II l-au obţinut Raul Dobocan, în cadrul categoriei 55 kg şi Carina Jurca, la +63 kg.

Prin aceste rezultate, cei doi tineri sportivi orădeni şi-au obţinut şi dreptul de a reprezenta România la Campionatul Balcanic U15, care se va desfăşura în perioada 28-30 iulie, la Salonic, în Grecia.

Pe locul V s-au situat dintre orădeni: Paul Morar, la 50 kg şi Sarolta Lungu, la 52 kg.

A doua zi, în competiţia pe echipe între Euroregiuni, echipa masculină a obţinut locul III. Din echipă au făcut parte şi şase sportivi de la LPS CSS Liberty Oradea. Este vorba despre: Paul Morar (46 kg), Daniel Botnaru (50 kg), Raul Dobocan (55 kg), Arian Fălăuş (60 kg), Daniel Fazekas (66 kg) şi Denis Scorţe (73 kg).