Formaţia CAO 1910 Oradea a reuşit o performanţă demnă de invidiat, terminând turul de campionat al Ligii a IV-a cu punctaj maxim, şi având cu zece puncte mai mult decât cea de-a doua clasată.

În runda cu numărul 15, desfăşurată sâmbătă şi duminică, CAO, care a evoluat pe teren propriu, la Stadionul Municipal "Iuliu Bodola", s-a impus cu scorul de 4-0 în disputa cu Bihorul Beiuş.

Deşi elevii antrenorului Florin Fărcaş erau mai mult cu gândul la vacanţă, totuşi s-au impus la o diferenţă destul de clară, după ce în prima repriză a marcat prin Alin Panti, în minutul 7, iar în partea a doua au înscris prin Blăgea, în minutul 53 din penalty, Ş. Man, în minutul 81, şi D. Costea, în minutul 90+2.

CAO a încheiat prima jumătate a competiţiei cu 45 de puncte, având 15 victorii din 15 meciuri.

Tot la o diferenţă de patru goluri s-a impus în ultima etapă a turului şi Viitorul Borş, cea de-a doua clasată, scor 6-2 pe teren propriu, în faţa aleşdenilor de la Crişul.

Podiumul clasamentului îl încheie Crişul Sântandrei, care în ultima etapă a turului s-a impus în deplasare, cu scorul de 3-1, pe terenul echipei Unirea Livada.

La egalitate cu Crişul Sântandrei, dar pe locul IV, se află CSO Ştei, echipă care în runda a 15-a a câştigat la limită, cu 1-0, meciul de acasă cu CS Săcueni.

Unicul gol al întâlnirii l-a reuşit Gruie, în minutul 41.

Unirea Livada – Crişul Sântandrei 1-3

Universitatea Oradea – CS Oşorhei 1-0 (meci disputat în devans)

16.     Crişul Aleşd            15      3        0        12      20-45    9

Returul campionatului Ligii a IV-a la fotbal va debuta în week-end-ul 7-8 martie.