Formaţiile orădene de fotbal Luceafărul şi CAO şi-au dat întâlnire, sâmbătă, într-un joc amical, care s-a desfăşurat pe terenul II al stadionului Luceafărul din Sânmartin. Partida s-a încheiat la egalitate, cu scorul de 1-1, după ce la pauză gazdele conduceau cu 1-0.

Golurile au fost marcate de Gunie, în minutul 40, pentru Luceafărul, respectiv de D. Costea, în minutul 86, pentru CAO.

Antrenorul echipei de liga a III-a, Luceafărul Oradea, Ciprian Dianu, a început jocul în formula: Răileanu - Drăgan, Mintaş, D. Pop, N. Papp - Gunie, Parnău, Humadi, Vl. Costea - Maxin - Lăsconi. Apoi, din minutul 65 pentru Luceafărul au jucat: D. Filip - Drăgan, Imbrea, Ştef, Roş - Bocra, Parnău, Gheban, Tămaş - Tirla - Al. Talpoş.

De partea cealaltă, tehnicianul formaţiei din liga a IV-a, CAO, Florin Fărcaş, a trimis în teren din primul minut formula: Debre - Cr. Copil, D. Stan, Panti, D. Jurcă - Haş, Letan - A. Iacob, Al. Lezeu, Sg. Ciocan - Hosu. Din minutul 65, pentru CAO au jucat: Gheţe - Man, Tenche, Panti, Ioviţă - Balog, R. Ardelean, Blăgea, D. Costea - Dobrescu - Jeler.

Pentru liderul Ligii a IV-a, remiza cu "luceferii" a fost prima din amicalurile acestei ierni, după victoria 2-0 cu Foresta Tileagd şi înfrângerea de la Cermei, în faţa Gloriei, 1-2.

În continuare, CAO va evolua miercuri, în 19 februarie, acasă, împotriva echipei din Şimleul Silvaniei, liderul Ligii a IV-a - Sălaj, apoi, sâmbătă, 22 februarie, "alb-verzii" vor juca în deplasare, contra maghiarilor de la Fuzesgyarmat, liderul seriei est din liga a III-a maghiară.

De partea cealaltă, pentru Luceafărul a fost al treilea joc de verificare, după cele cu Viitorul Pandurii (scor 0-2) şi LPS Bihorul U19 (scor 6-2).

Atât pentru Luceafărul, cât şi pentru CAO, campionatul se va relua peste trei săptămâni.