CSM Oradea a anunțat luni, în mod oficial, despărțirea de Filip Gardašević, unul dintre cei mai importanți jucători ai echipei de polo pe apă din ultimii ani.

Sosit în vara anului 2023, atacantul a devenit rapid principalul om de gol al formației orădene și a avut un impact major atât în competițiile interne, cât și în cele europene.

În cele trei sezoane petrecute la Oradea, Gardašević a avut evoluții remarcabile, fiind de trei ori golgheter al Superligii Naționale și unul dintre cei mai eficienți marcatori ai echipei în Water Polo Champions League. În competiția europeană, acesta a fost inclus și în echipa ideală a fazei grupelor în sezonul 2024-2025.

Prin golurile și constanța sa, Filip Gardašević a contribuit decisiv la rezultatele importante obținute de CSM Oradea în ultimii ani, inclusiv la parcursurile europene care au adus clubul în elita poloului continental.

Filip Gardašević se desparte de CSM Oradea după ce a ales să dea curs unei oferte tentante din Georgia.

Urmăriți BIHOREANUL și pe Google News!