Tenismena Irina Bara a fost eliminată în primul tur al turneului WTA 125 care se desfășoară la Mumbai.

Bihoreanca a fost învinsă în două seturi, scor 6-4, 6-4, de sportiva Arianne Hartono, informează site-ul de știri Hotnews.ro. Meciul a durat o oră și 33 de minute.

Irina Bara, originară din Ștei, a fost singura reprezentantă a României la acest turneu din India.

Potrivit Hotnews.ro, tenismena bihoreană a fost eliminată tot din prima rundă a calificărilor și la turneul de la Hua Hin, în vreme ce la calificările pentru Australian Open a ieșit din runda a doua.

În vârstă de 28 de ani, Irina Bara se află pe locul 177 în clasamentul internațional de tenis feminin, WTA, după cum arată aceeași sursă. Cea mai bună clasare a sa la individual a fost poziția 104, în apriie 2022. În clasamentul de dublu, ea a avut cea mai bună poziție în 2019, când s-a situat pe locul 56.