Știri Sportive

Bravo, CSM! Oradea e în finala Ligii Naţionale la baschet! (FOTO / VIDEO)

Tir cu arcul: Sportivii de la Redpoint Oradea, remarcați la prima etapă a noii ediții a Campionatului Judeţean

AEK Oradea are doi jucători la naţionala de minifotbal tineret pentru turneul din Ucraina

Turneul final al Campionatului Naţional de minivolei feminin se ţine în Oradea şi în Borş

La o victorie de finală. CSM CSU Oradea a câștigat primul meci de acasă cu U BT Cluj-Napoca

Sportivii de la Judo Get Fit Oradea şi-au adjudecat 14 medalii la concursul naţional de la Borş

Luceafărul a făcut instrucţie cu Farul. A învins cu 5-0 şi s-a salvat de la retrogradare

Faceţi mişcare! Modernizată cu peste 150.000 de euro, sala de sport din Aleşd s-a redeschis

CSM CSU Oradea joacă sâmbătă meciul al treilea cu U BT Cluj, la Arena Antonio Alexe

Patru medalii pentru pugiliştii de la Basti Box Salonta la Cupa 'Eduard şi Aleksandr Pogodin' din Ucraina

Patru medalii pentru pugiliştii de la Basti Box Salonta la Cupa "Eduard şi Aleksandr Pogodin" din Ucraina

Luceafărul joacă la Sânmartin cu Farul Constanța

Campionatul porumbeilor voiajori: Al doilea concurs de viteză din 2019, dominat de tandemul Zgârd şi Sztaniyk

Bazinul 'Ioan Alexandrescu' găzduieşte cel de-al doilea turneu final al CN de polo juniori I

Bazinul "Ioan Alexandrescu" găzduieşte cel de-al doilea turneu final al CN de polo juniori I

Luceafărul s-a impus cu 1-0 pe terenul celor de la Metaloglobus şi e ca salvată de la retrogradare

Baschet: CSM CSU Oradea a pierdut cu 82-92 cel de-al doilea joc din semifinala cu U BT Cluj

Luceafărul joacă miercuri la Bucureşti cu Metaloglobus

Clasări pe podium pentru sportivele de la CS Crişul la ultimele concursuri naţionale de judo

Campionatul porumbeilor voiajori: Primul concurs de viteză 2019, organizat de Asociaţia Judeţeană Columbofilă Bihor

Derby la Beiuş, în play-off-ul Ligii I din Campionatul Judeţean de Minifotbal

Echipa din Sânmartin a ocupat locul III la prima ediție a Cupei Satelor la Fotbal

CSC Sânmartin defilează în Liga a IV-a: o nouă victorie clară: 10-1 cu Crişul Aleşd

Victorie! CSM CSU Oradea s-a impus cu 90-86 în primul meci al semifinalei cu U BT Cluj

Poloiştii de la CSM Oradea au pierdut şi cel de-al doilea meci al finalei de la Bucureşti cu Steaua

Luceafărul a învins cu 1-0 Daco-Getica şi a făcut un pas mare pentru evitarea retrogradării

CSM CSU Oradea vs. U BT Cluj-Napoca. Încep jocurile din semifinala Ligii Naţionale

Polo: CSM Oradea a pierdut cu 7-8 primul meci al finalei cu Steaua

Luceafărul joacă sâmbătă acasă, cu Daco-Getica Bucureşti

Pugiliştii de la Basti Box Salonta au obţinut cinci locuri I şi o poziţie secundă la Memorialul Varga Viktor din Ungaria

CSM Oradea va susține vineri seară și sâmbătă primele jocuri cu Steaua, din finala Superligii Naționale de polo

Şase medalii de aur şi argint pentru pompierii bihoreni, la campionatul de atletism şi cros