ITM Bihor trimite inspectorii pe șantiere: controale privind munca la negru și siguranța lucrătorilor
Inspectoratul Teritorial de Muncă Bihor va derula, în perioada mai - noiembrie 2026, controale la angajatorii din domeniul construcțiilor, în cadrul unei campanii naționale care vizează combaterea muncii nedeclarate și verificarea respectării normelor de securitate și sănătate în muncă.