Știri Sportive

CSM Oradea primeşte azi replica spaniolilor de la CN Terrassa, într-o confruntare în care are nevoie de o victorie la patru goluri

Orădeanul care l-a bătut pe Messi: Daniel Zsori a câștigat premiul FIFA 'Puskas' pentru cel mai frumos gol (FOTO / VIDEO)

Orădeanul care l-a bătut pe Messi: Daniel Zsori a câștigat premiul FIFA "Puskas" pentru cel mai frumos gol (FOTO / VIDEO)

Patru medalii pentru sportivele de la Crişul la turneul de judo de la Dumbrăviţa

Orădeanca Dorina Korozsi a luat patru medalii, dintre care două de aur, la întrecerile Campionatului Balcanic de Atletism

Handbaliştii de la CSM Oradea au câştigat jocul de la Timişoara din etapa a II-a a Diviziei A

Handbal feminin: CSU Oradea și-a adjudecat jocul cu CSU Reșița cu 26-24 și a urcat pe locul III

Gala Colosseum de la Oradea: Sandu Lungu l-a culcat de mai multe ori la podea pe „Indianul nebun” (FOTO / VIDEO)

CSM Oradea a pierdut cu 7-10 jocul din deplasare cu CN Terrassa, din prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor Europeni la polo

Fostul internațional Gabi Balint a suferit un infarct!

Etapa a V-a: Victorii pentru echipele bihorene de fotbal din Liga a III-a

Dorina Korozsi a cucerit bronzul la Europenele de Atletism Masters de la Jesolo (VIDEO)

După un hat-trick de senzaţie, Claudiu Keşeru ajunge pe primul loc în Clasamentul UEFA

CSM CSU Oradea a câştigat, după prelungiri, meciul cu Falco Szombathely, dar a ratat calificarea

Polo: CSM Oradea dispută sâmbătă în Spania primul joc cu CN Terrassa, din Liga Campionilor Europeni

CSM CSU Oradea dă vineri, de la ora 19, bătălia pentru calificare în turul II preliminar al Basketball Champions League

Aşa ar putea arăta viitorul stadion din Oradea!

Tânăra speranţă a atletismului bihorean, Kiss Kamilla, pe primul loc la Oradea City Running Day! (FOTO)

UAMT Golf Cup 3'rd Edition: Acces liber pentru spectatori la King’s Land Country Club din Ineu (FOTO)

Baschet: CSM CSU Oradea a pierdut, în Ungaria, jocul cu Falco Szombathely

CSM Oradea va juca în compania spaniolilor de la CN Terrassa, în play-off-ul LEN Champions League

Noul sezon de minifotbal a debutat cu competiția pentru Supercupa Bihorului

Octavian Şovre arbitrează cel mai tare meci de marţi seară din Liga Campionilor Europeni

Campionii de la CSM CSU Oradea debutează marţi, de la ora 19, în Ungaria, în noul sezon competiţional

Handbalistele de la CSU Oradea au obținut la Timișoara primul succes din noul sezon

Oradea în Cartea Recordurilor: Orădenii sunt chemaţi să sară la cea mai mare oră de Kangoo Jumps (FOTO)

CAO și CSO Ștei au punctaj maxim după patru etape în Liga a IV-a

Debut cu dreptul pentru handbaliştii de la CSM Oradea în noul sezon

Polo: CSM Oradea a învins CN Barcelona şi s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor Europeni!

Fotbal. Înfrângeri pentru echipele bihorene Luceafărul şi CSC Sânmartin din Liga a III-a

Oradea City Running Day IX. Peste 800 de sportivi au luat duminică startul de la podul Sfântul Ladislau (FOTO/VIDEO)