Știri Sportive

Nu l-au lăsat să plece! CSM Oradea îl păstrează în lot pe jucătorul japonez Yusuke Inaba

Doi jucători de la CSM CSU Oradea, la echipa naţională de baschet pentru jocurile din această săptămână

Sportivii de la CSU Oradea şi-au adjudecat 15 medalii la Campionatul Naţional de tir pentru juniori

Poloiştii de la CSM Oradea şi-au aflat adversarii din primul tur preliminar al LEN Champions League

Cu multe noutăţi în lot, handbaliştii de la CSM Oradea şi-au început pregătirile pentru noul sezon

Campionii de la CSM CSU Oradea se vor reuni pe 11 august

Orădenii de la CSU și-au adjudecat 21 de medalii la Naționalele de tir sportiv pentru juniori II

CSC Sânmartin s-a impus cu 8-2 în faţa Unirii Tăşnad, în primul tur al Cupei României

Campionatul porumbeilor voiajori: Zgârd şi Sztanyik câștigă ultima etapă de viteză - demifond Sokolina

USR, pe tot terenul: După ce Luceafărul a fost mutată de patron în alt judeţ, USR-iştii vor ca fotbalul bihorean să fie susţinut din banii publici

Formula 1: Marele Premiu al Germaniei, cu ghinion pentru echipa Mercedes

Echipa de baschet CSM CSU Oradea va debuta în noua ediţie de campionat la Bucureşti, cu Steaua

Baschet: Americanul Sean Barnette continuă la CSM CSU Oradea

Luceafărul a făcut scor cu Şoimii Lipova, în ultimul amical

Patricia Goina s-a impus la Oradea Junior Trophy, iar Christian Teszari a disputat finala

Aurel Gavriş, bronz la Europenele de judo veterani

Irina Bara s-a oprit în sferturile de finală a turneului WTA de la Jurmala (Letonia)

Luceafărul susţine sâmbătă ultimul amical al verii

Un concurs de biliard, în weekend, la Clubul Black & White din Oradea

Începe Campionatul European de Baschet masculin U18 la Oradea

Luceafărul a remizat cu 3-3, în amicalul cu Ripensia Timişoara

Luceafărul joacă miercuri cu Ripensia Timişoara, în cel de-al doilea amical

Două locuri I şi un loc II pentru bihoreni la etapa a III-a a Campionatului Naţional de Karting CNKS (FOTO)

Bianca Benea a ocupat poziţia a 10-a cu echipa la prima participare la Mondialele de seniori

Oradea devine oraşul baschetului

CSC Sânmartin va întâlni Unirea Tăşnad în primul tur al Cupei României la fotbal

Luceafărul Oradea va debuta acasă, cu Sportul Snagov, în noua ediţie a Ligii a II-a

Sport pentru educaţie: Pasionaţii de mişcare sunt invitaţi încă de pe acum la Qubiz Bike Ride 2019

Oradea Junior Trophy U16 Tennis Europe, începând de sâmbătă, la baza sportivă Arena Antonio Alexe

Orădeanca Anisia Croitoru, convocată din nou la naţionala de baschet U16 a României