Știri Sportive

Trei jocuri de polo în acest weekend la Bazinul „Ioan Alexandrescu”

Înfrângere la şase goluri pentru handbaliştii de la CSM Oradea, în derby-ul pentru locul II de la Făgăraş

CSM CSU Oradea a obţinut în Finlanda prima victorie din acest sezon al cupelor europene

Sportivii de la CS Wolf Oradea au avut 67 de clasări pe podium la întrecerile Cupei României de Taekwon-do ITF (FOTO)

Biletele pentru meciul FC Bihor - Dinamo nu s-au epuizat din prima zi. Când și unde mai poți să cumperi? (FOTO)

Tânărul sportiv orădean Beniamin Iluţ a devenit dublu vicecampion mondial la Muay Thai, în versiunea ISKA (FOTO)

FC Bihor, lider autoritar al clasamentului la finalul turului. S-au adunat 300.000 de euro din sponsorizări

Atletele de la LPS Bihorul, pe podium la Campionatul Naţional de cros U18 (FOTO)

CSM CSU Oradea joacă în Finlanda, cu Kataja Basket, în FIBA Europe Cup

Micii judoka de la LPS - Champions Oradea s-au întors cu medalii de aur şi bronz de la Cupa Campionilor pe echipe mixte de la Cluj

Miercuri se pun în vânzare biletele pentru meciul FC Bihor – Dinamo Bucureşti

Interes deosebit pentru primul turneu de minifotbal pentru copii şi juniori din judeţul Bihor (FOTO)

Sezonul circuitului 'Oradea joacă padel' se apropie de final: Etapa a 10-a şi-a desemnat câştigătorii

Sezonul circuitului "Oradea joacă padel" se apropie de final: Etapa a 10-a şi-a desemnat câştigătorii

Handbal: CSM Oradea a câştigat cu 37-30 jocul cu Universitatea Craiova şi a urcat pe locul 2

CSM CSU Oradea a câştigat jocul de la Constanţa, iar revenirea lui Donatas Tarolis s-a simţit din plin

Doar egal la Pecica pentru FC Bihor, care a terminat turul de campionat cu 6 puncte avans în fruntea clasamentului

Lună productivă pentru judoka de la Liberty Oradea. Urmează „World Judo Day” (FOTO)

Medalie pentru Alexandra Drăgan la Cupa României de spadă. Bianca Benea, doar locul 5 (FOTO)

UTA și Rapid au încheiat cu 2-2 primul joc pe care echipa arădeană l-a susținut la Oradea (FOTO)

Handbal: CSM Oradea joacă acasă, sâmbătă, cu Universitatea Craiova

FC Bihor va evolua sâmbătă la Pecica, în ultima etapă a turului de campionat

FC Bihor a anunţat când pune în vânzare biletele pentru meciul cu Dinamo

Lotus Băile Felix joacă vineri în deplasare, iar Crişul Sântandrei, sâmbătă, acasă

Partida momentului la Oradea. De la ce oră se face accesul pe stadion și ce reguli trebuie respectate la meciul dintre UTA și Rapid

Baschet: CSM CSU Oradea a pierdut jocul cu campioana Slovaciei, scor 91-93

Tragedie în sport: A murit pentru... 90 de lei!

Sportivii de la LPS Champions Oradea au obţinut 11 medalii la Cupa Nordului la judo de la Baia Mare

CSM CSU debutează în noua ediţie a FIBA Europe Cup, în compania campioanei Slovaciei,  Patrioti Levice

CSM CSU debutează în noua ediţie a FIBA Europe Cup, în compania campioanei Slovaciei, Patrioti Levice

Echipa LPS CSS Bihorul Oradea a devenit vicecampioană naţională la judo juniori (U21)

Un băiat de 12 ani din Bihor a devenit vicecampion naţional la lupte greco-romane. Face naveta 30 de km pentru antrenamente