Știri Sportive

CSM Oradea s-a impus pe terenul echipei din Sânnicolau Mare. Rămâne pe locul 4 în clasament

CSM şi CSU Oradea se întâlnesc vineri seara în derby-ul local din Superliga de polo

FIBA Europe Cup: CSM CSU Oradea a învins Kataja Basket cu 105-92 şi păstrează şanse de calificare în faza următoare

Zece medalii pentru karateka de la Crişul Oradea, la Naţionalele de Shotokan E.S.K.U. Tradiţional

Orădenii de la CS Wolf au cucerit 21 de medalii la Cupa Balcanică la Taekwon-do ITF din Slovenia (FOTO)

CSM CSU Oradea şi-a adus un jucător de la naţionala Libanului, înalt de 2,07 metri

Bihorenii, pe podium la Campionatul național de tenis de masă de la Oradea (FOTO)

Mădălin Călugăr de la Crişul Oradea a devenit vicecampion naţional la box

Naţionala de fotbal a notarilor din România a jucat la Sânmartin cu campioana mondială, Italia (FOTO)

CSM CSU Oradea a învins pe CSM Focşani şi a ajuns la cea de-a şasea victorie consecutivă în campionat (FOTO)

După un joc foarte bun, poloiştii de la CSM Oradea au învins Dinamo cu zece goluri diferenţă (FOTO)

Pe un teren greu, FC Bihor a reuşit un joc bun şi s-a impus clar, cu 4-1, la Lipova (FOTO)

FC Bihor va susţine şi jocul cu Poli Timişoara în nocturnă

Lotus Băile Felix a remizat cu 2-2 la Cluj Napoca şi a cucerit primul punct din returul de campionat

Meci facil, sâmbătă, pentru CSM CSU Oradea, în Liga Naţională de baschet

Invitaţie la polo: CSM Oradea joacă sâmbătă cu Dinamo, la Bazinul Ioan Alexandrescu

FC Bihor joacă sâmbătă la Lipova, pe terenul echipei pe care, în tur, a învins-o în prelungiri

CSM Oradea va juca în judeţul Braşov în turul preliminar al Cupei României la handbal

CSM CSU Oradea şi-a luat revanşa în faţa slovacilor de la Patrioti Levice, câştigând în deplasare cu 82-65 (FOTO)

O școală de dans din Oradea va reprezenta România la Campionatul Mondial din Slovenia

Dansatorii orădeni, medaliați la Transylvania Grand Prix. O pereche este pe locul 1 mondial (FOTO)

UTA va juca următorul meci la Sibiu, nu la Oradea. Iată de ce!

FC Bihor a câştigat cu 4-2 meciul cu Phoenix Buziaş şi s-a distanţat din nou în clasament (FOTO)

Giulia Popa, locul 4 la Turneul Campioanelor din Europa la tenis

72 de clasări pe podium pentru CS Shotokan Karate la Pepe's Memorial Cup

VIDEO / „Vreau să-i dovedesc cât de mult o iubesc”. Golgheterul campionatului mondial de minifotbal și-a cerut iubita în căsătorie, în Piața Unirii din Oradea, în fața camerelor TV

UTA a învins Dinamo, la Oradea: Fotbalistul bihorean Claudiu Micovschi a înscris un gol. Mircea Rednic a dansat în vestiar (VIDEO)

Orădeanul Alex George Creţ a ocupat locul VII la Campionatul European de Judo din Franţa

FC Bihor joacă în nocturnă, marţi, de la ora 18, cu Phoenix Buziaş

Un nou meci de Superligă pe stadionul Iuliu Bodola: UTA - Dinamo, luni, de la ora 18