Știri Sportive

Sportivii de la LPS Champions Oradea au obţinut 11 medalii la Cupa Nordului la judo de la Baia Mare

CSM CSU debutează în noua ediţie a FIBA Europe Cup, în compania campioanei Slovaciei,  Patrioti Levice

CSM CSU debutează în noua ediţie a FIBA Europe Cup, în compania campioanei Slovaciei, Patrioti Levice

Echipa LPS CSS Bihorul Oradea a devenit vicecampioană naţională la judo juniori (U21)

Un băiat de 12 ani din Bihor a devenit vicecampion naţional la lupte greco-romane. Face naveta 30 de km pentru antrenamente

Handbaliştii de la CSM Oradea s-au impus la o diferenţă de 14 goluri în jocul de la Târgu Jiu

Victorii în weekend şi pentru Lotus Băile Felix şi Crişul Sântandrei

Poloiştii de la CSM Oradea au câștigat disputa cu Sportul Studenţesc, scor 24-3!

Baschet: CSM CSU Oradea a învins Argeşul şi a obţinut a doua victorie din Liga Naţională

Victorie cu 6-0. Fotbaliștii de la FC Bihor au câștigat ultimul meci pe care l-au disputat acasă în turul campionatului (FOTO)

Se pun în vânzare biletele pentru meciul de Superligă de la Oradea, dintre UTA și Rapid București. De unde pot fi cumpărate și la ce prețuri

Începe prima ediţie a Campionatului Judeţean de minifotbal pentru copii şi juniori

CSM CSU Oradea joacă sâmbătă seară în compania celor de la FC Argeş

'Oradea, pe ghete!': Antrenoarea de kangoo jumps Kinga Sebestyen a ţinut în Piaţa Unirii o oră de sport cu sute participanţi (FOTO/VIDEO)

"Oradea, pe ghete!": Antrenoarea de kangoo jumps Kinga Sebestyen a ţinut în Piaţa Unirii o oră de sport cu sute participanţi (FOTO/VIDEO)

FC Bihor joacă sâmbătă de la ora 15, cu Gloria Lunca-Teuz Cermei

Polo: CSM Oradea joacă sâmbătă cu Sportul Studenţesc

FC Bihor va susţine meciul cu Dinamo de la Stadionul „Iuliu Bodola” din Oradea pe 3 noiembrie, de la ora 20.30

Spadasinii de la LPS Bihorul s-au întors cu două medalii de la întrecerile Cupei României (FOTO)

Meci de Superligă la Oradea! UTA vs. Rapid București, pe 20 octombrie

CSM CSU Oradea s-a impus la Craiova şi a obţinut prima victorie din noua ediţie a Ligii Naţionale

Program intens pentru Basti Box: 7 medalii la trei concursuri în ultimele zile

Trei noi medalii pentru sportivii de la Judo Club Liberty Oradea (FOTO)

„Cea mai mare oră de sport”, în Piaţa Unirii, cu Kinga Sebestyen, la 4 ani de când Oradea a intrat în Cartea Recordurilor

CSM CSU Oradea joacă miercuri la Craiova, cu probleme de lot

Salbă de medalii pentru sportivii de la CSU Oradea la Naţionalele de tir sportiv

Patru medalii pentru orădenii de la LPS-Champions la turneul de judo din Serbia (FOTO)

Salontanii au câştigat un nou titlu de campioni naţionali la fotbal-tenis. Pentru CSM Slatina...

Echipa de U17 a Clubului Crişul Oradea a câștigat Cupa României la polo (FOTO)

S-a încheiat ediţia din acest an a Campionatului Judeţean de tir cu arcul (FOTO)

CSM CSU Oradea îşi cunoaşte toţi adversarii din Grupa J a FIBA Europe Cup

Bihoreanca Roxana Hamza a cucerit medalia de bronz la Campionatul Balcanic de box din Bulgaria