Doi orădeni şi un timişorean, anchetaţi pentru evaziune fiscală de peste 176.000 de lei
Trei administratori de firme, între care un tânăr de 28 de ani şi femeie de 48 de ani, din Oradea, au fost anchetaţi de poliţiştii de investigare a criminalităţii economice pentru evaziune fiscală şi respectiv complicitate, după ce au făcut operaţiuni intracomunitare fictive. Prejudiciul se ridică la peste 176.000 de lei.