Știri Sportive

„24 de ore pentru un zâmbet”: Eveniment caritabil pentru copiii cu autism, în Parcul Brătianu

Corvinul Hunedoara s-a impus la scor de tenis în faţa celor de la Progresul Pecica în jocul de joi din Cupa României de la Oradea (FOTO)

Concurs special de baschet la Oradea: Elevi cu dizabilități din 8 județe au ocupat terenul de la „Antonio Alexe” (FOTO)

FC Bihor, la bilanț: Sezon sportiv reușit și sponsorizări de aproape 300.000 de euro

Pas cu dreptul în TOP 16 FIBA Europe Cup: CSM CSU Oradea a învins campioana Olandei la ea acasă!

FC Bihor a pierdut la limită la Zalău, în ultimul joc din 2023, dar încheie anul cu obiectivele atinse

CSM CSU Oradea îşi începe seria jocurilor din Grupa N a FIBA Europe Cup în Ţările de Jos

UTA a remizat, 0-0, cu FC Voluntari, în, cel mai probabil, ultimul joc pe care l-a disputat la Oradea din cauza stării terenului

Trei medalii şi un titlu naţional pentru pugiliştii de la Basti Box Salonta

FC Bihor încheie anul cu jocul de cupă de la Zalău, cu echipa locală SCM

Turneul de volei de la sala LPS Bihorul a fost câștigat de formaţia MAV Szekesfehervar (FOTO)

Cei trei campioni mondiali la minifotbal din Oradea au fost premiați cu câte 5.000 de lei (FOTO)

Gimnastele Palatului Copiilor Oradea, premiate la Bucharest Open Cup (FOTO)

Cu cine va juca România, la Euro 2024. Programul meciurilor și când se pun biletele în vânzare

Lotus Băile Felix şi Crişul Sântandrei încheie anul tot pe poziţii de play-off

Şi-au luat revanşa: CSM CSU Oradea s-a impus pe terenul echipei din Sibiu şi a ajuns la al optulea succes consecutiv în campionat

UTA se simte bine la Oradea: Arădenii au învins Hermannstad-ul cu scorul de 2-0!

Complexul stelist continuă: CSM Oradea a pierdut la polo jocul cu rivala din Bucureşti, în ultima etapă a turului de campionat

FC Bihor şi-a realizat norma de patru goluri marcate şi la Periam (FOTO)

Baschet: CSM CSU Oradea joacă sâmbătă seară la Sibiu, cu echipa locală, în primul joc al lunii decembrie

UTA şi Progresul Pecica vin la Oradea pentru următoarele jocuri din competiţiile naţionale

Sportiva orădeană Codruţa Meila a impresionat şi la gala de MMA RFA de la Budapesta! (FOTO/VIDEO)

Lună productivă pentru echipele de volei ale clubului ACS Super Volei 2017 Oradea (FOTO)

Lotus Băile Felix şi Crişul Sântandrei încheie anul cu jocuri atractive în acest weekend pe teren propriu

FC Bihor îşi încheie evoluţia din acest an în campionat chiar de Ziua Naţională, la Periam, în judeţul Timiş

Echipa Crişul Oradea a dominat cu autoritate cel de-al doilea turneu al CN de polo feminin U17

Handbal: Victorie categorică, cu 39-17, pentru CSM Oradea în duelul cu ultima clasată

Spectacol în penultima etapă din circuitul „Oradea joacă padel”

Orădenii de la CS Wolf s-au întors cu 27 de medalii de la Cupa Jaguar Open la Taekwon-do ITF de la Târgu Mureş

19 clasări pe podium pentru judoka orădeni de la LPS Champions la o competiție din Satu Mare (FOTO)