Stop, parcarea mea! În medie, trei orădeni cheamă zilnic Poliţia Locală să le elibereze locul de parcare la domiciliu
Aproape 6.500 de orădeni şi-au închiriat locuri de parcare în jurul blocurilor, amplasamente pe care doar ei au dreptul să le folosească în fiecare după-amiază şi în weekend. Sistemul de parcări la domiciliu e o mană cerească pentru cei care aveau veşnic o problemă în a-şi găsi un loc pentru maşină în jurul blocului. Numai că, de multe ori, plata abonamentului lunar nu reprezintă garanţia pentru locul liber. Atunci intră pe fir "hingherii" de maşini...