Spitalul Județean Bihor merge bine, dar nu își dezvăluie cheltuielile, iar managerul dr. Carp este „obosit”, dar ar sta și în „prelungiri”
Managerul Spitalului Județean din Oradea, dr. Gheorghe Carp, a prezentat raportul activității pe anul trecut, unul în care unitatea a deschis noua policlinică, a înființat noi compartimente și numeroși medici au făcut operații în premieră națională. Pe de altă parte, însă, site-ul spitalului este „înghețat” în multe privințe, inclusiv la nivelul anului 2022, iar managerul, în pragul expirării contractului, spune că ar putea continua dacă Primăria îi va cere să rămână pe poziție până va încheia și alte proiecte. Asta deși, după cum chiar el admite, este „obosit”...