-
05 Noiembrie 2016, 10:17
05/11/2016, 10:17
-
8
comentarii
-
2
fisiere
Premieră urâtă şi total lipsită de fairplay în sportul bihorean pentru copii. La un meci al juniorilor C, desfăşurat la Stadionul Iuliu Bodola din Oradea, între Luceafărul Oradea şi LPS Bihorul, un jucător de la Luceafărul, Aris Morar, a lovit cu piciorul o tânără arbitră asistentă în vârstă de doar 17 ani. Pentru gestul său, acesta a fost suspendat timp de 16 etape de Comisia de Disciplină a AJF Bihor, iar antrenorul său, Sorin Pop, a fost suspendat 4 etape pentru că l-a încurajat, a înjurat şi i-a insultat pe arbitri! La fel ca echipa, aceştia au fost şi amendaţi, iar în plus, sunt pasibili de "sancţiuni drastice" din partea clubului CSM Oradea, club de care aparţin.
CITEȘTE