Conferinţa Episcopilor Catolici din România se va desfăşura la Oradea
În perioada 26 - 28 septembrie 2016, Episcopia Romano-Catolică de Oradea va găzdui sesiunea de toamnă a Conferinţei Episcopilor Catolici din România. Pe lângă abordarea diferitelor teme de actualitate în viaţa bisericii şi a comunităţilor locale, episcopii reuniţi la Oradea vor participa şi la câteva programe oferite din partea diecezei gazdă.