Casă de nebuni: Ministerul pune spitalele să organizeze "Ziua Porţilor Deschise", ca să înlăture "deficienţele din procesul de comunicare"
Cu ministrul Nicolae Bănicioiu în concediu şi medicii din spitalele publice de pe teritoriul întregii ţării gata să declanşeze proteste după încadrarea lor în categoria funcţionarilor publici, conducerea Ministerului Sănătăţii a "clocit" o nouă idee. Spitalele - atât cele de stat, cât şi cele private - sunt puse ca sâmbătă să organizeze Ziua Porţilor Deschise, pentru a explica "populaţiei realităţile din sistemul sanitar" şi a-i permite chiar "vizitarea unor secţii".