Orădenii care au înregistrat marca Arsenie Boca i-au dat unui arădean dreptul să se "bată" cu vânzătorii de suveniruri (VIDEO)
Comercianţii de icoane, brelocuri şi alte suveniruri cu chipul părintelui ortodox Arsenie Boca din Arad au fost luaţi în vizor de poliţişti. Însoţit de oamenii legii, un tânăr de 24 de ani din Arad, Daniel Gheorghe, a descins în aceste magazine, fluturând documente care arată că este singurul român deţinător al licenţei de comercializare a imaginii şi numelui celebrului călugăr. Bărbatul susţine că a primit gratuit acest drept, de la titularii europeni ai mărcii. Aşa cum BIHOREANUL a dezvăluit, aceştia sunt doi soţi orădeni.