Bihoreni, nu faceţi "ca tot românul"! Recuperaţi-vă carnetele de muncă de la ITM înainte de pensionare
Obişnuiţi să lase totul „pe ultima sută”, să „îngraşe porcul în Ajun”, românii îşi amintesc de cărţile de muncă, de obicei, doar cu o lună înainte să trebuiască să-şi facă dosarele de pensionare. Cum din 2011 carnetele de muncă sunt evidenţiate doar în format electronic, ITM îi roagă pe titularii vechilor carnete, evidenţiate până în 2010 scriptic, să şi le ridice de la sediul instituţiei.