La Maternitatea din Oradea începe un nou curs gratuit de „Şcoala Mamei”, destinat viitoriilor părinţi, dar şi bunicilor
Medicii şi asistentele secţiei de Obstetrică şi Ginecologie a Spitalului Judeţean vor oferi şi anul acesta deja tradiţionalul curs de „Şcoala Mamei”. În ciuda denumirii aparent exclusiviste, cursul e destinat şi tăticilor, şi bunicilor, pentru a învăţa cum pot îngriji copiii sugari, astfel că şi aceştia sunt aşteptaţi la cursul gratuit.