Aripi frânte. Studenta care avea nevoie de sânge a murit la doar 25 de ani
Larisa Ujvari, tânăra din Săcueni pentru care colegii şi rudele demaraseră o campanie de donare de sânge, nu a făcut faţă bolii necruţătoare şi s-a stins, în cursul zilei de luni. Avea doar 25 de ani şi era studentă în anul 1 la specializarea Farmacie a Facultăţii de Medicină din Oradea.