Actorii Teatrului Regina Maria, răsplătiţi cu aplauze pe scenele din Bucureşti şi Craiova (FOTO)
Trupa Iosif Vulcan a Teatrului Regina Maria s-a întors la Oradea după un turneu de o săptămână în care a ridicat în picioare, la aplauze, atât publicul bucureştean, cât şi pe cel craiovean. Actorii au jucat în cadrul Festivalului Naţional de Teatru de la Bucureşti şi Festivalului Internaţional "Elena Teodorini" de la Craiova.