Sosirea la Oradea a doi foşti miniştri liberali, îngreunată din cauza ceţii de la Cluj
Deputaţii Mariana Câmpeanu, fost ministru al Muncii, şi Eugen Nicolăescu, fost ministru al Sănătăţii în Guvernul Tăriceanu, ajung la Oradea cu întârziere, astfel că nu vor mai participa la conferinţa de presă dinaintea dezbaterii programelor USL pe cele două domenii, plus pe mediu. Motivul este ceaţa de deasupra Clujului, care a împiedicat aterizarea aeronavei Tarom ce urma să-i aducă de la Bucureşti în cursul dimineţii.