Colindătorii i-au scos pe funcţionarii primăriei din birouri (FOTO)
Aproximativ 300 de copii din Bihor dar şi din alte judeţe şi chiar din Ungaria au colindat, vineri după amiază, centrul Oradiei. Îmbrăcaţi în straie populare şi însoţiţi de agenţi ai Poliţiei rutiere, colindătorii au ajuns şi la Primărie, unde au poposit în Centrul de Relaţii cu Publicul de la parter şi i-au "scos" pe funcţionari din birouri.