-
07 Septembrie 2017, 12:30
07/09/2017, 12:30
Unul dintre cele mai proaste obiceiuri ale orădenilor poate fi sancţionat cu amenzi. Operatorul licenţiat de salubritate RER Ecologic Service a transmis Poliţiei Locale Oradea o listă cu 35 de ţarcuri din oraş care sunt înconjurate în mod frecvent de gunoaie. Din lene sau pur şi simplu nepăsare, unii orădeni îşi lasă sacii cu deşeuri în jurul incintelor cu containere, de unde sunt împrăştiate apoi pe străzi, de către animale, vânt ori cerşetori. Pentru a schimba acest comportament, RER Ecologic Service face un apel la conştiinţa tuturor orădenilor, îndemnându-i la ceva mai multă civilizaţie.
CITEȘTE