Ghilea: Se vrea desfiinţarea Serviciului Fiscal Orăşenesc din Salonta. ANAF spune că nu!
La fel ca în guvernarea Boc, când oficialităţile centrale voiau să desfiinţeze Judecătoria şi Parchetul din Salonta, acum se pune problema desfiinţării Serviciului Fiscal Orăşenesc din localitate. Măsura preconizată de Agenţia Naţională de Administrare Fiscală a stârnit nemulţumirea primarilor oraşului şi a celor 11 comune învecinate arondate Serviciului, fapt care l-a determinat pe deputatul PNL Bihor Gavrilă Ghilea să interpeleze conducerea ANAF.