Băile Felix se modernizează cu bani europeni - 3,2 milioane de euro (FOTO)
Reprezentanţii Primăriei Sînmartin şi cei ai Agenţiei de Dezvoltare Nord-Vest au semnat joi, la Cluj, un contract de finanţare în valoare de aproape 15 milioane lei, echivalentul a circa 3,2 milioane euro, care va permite dezvoltarea staţiunii prin reabilitarea şi modernizarea infrastructurii din Băile Felix. Cea mai mare parte a proiectului urmează să fie finanţată din fonduri europene nerambursabile, contribuţia comunei fiind de maximum o zecime din contravaloare.