Cimitirul Municipal s-a umplut de lumină şi flori, de Ziua Morţilor (FOTO)
Furnicar, sâmbătă, în Cimitirul Municipal, unde mii de orădeni au mers, de Ziua Morţilor, să-i comemoreze pe cei dragi care s-au stins. Oamenii s-au străduit să ducă buchete care mai de care mai coloarate şi bogate, iar unele morminte au devenit adevărate altare.