Gulguţe în Parcul 1 Decembrie: Orădenii au sărbătorit Ora Pământului (FOTO / VIDEO)
Ora Pământului a fost celebrată, sâmbătă seară, de câteva sute de orădeni, majoritatea copii, în Parcul 1 Decembrie. În vreme ce mai multe instituţii din oraş au stins luminile, în parc s-au aprins gulguţe, iar copiii au făcut spectacol.