Afară cu gunoaiele: Din 1 martie, RER nu mai colectează gunoaiele din ghene
Din 1 martie, angajaţii RER Ecologic Service nu mai intră în niciun bloc din Oradea pentru a goli pubelele sau containerele! Ca urmare, toţi orădenii trebuie să-şi respecte obligaţia contractuală de a lăsa deşeurile la limita proprietăţii în ziua programată pentru colectarea acestora.