Episcopul Virgil Bercea, trimis în judecată pentru dare de mită și complicitate la abuzurile primarului de Beiuș, Adrian Domocoș
Episcopul greco-catolic de Oradea Virgil Bercea a fost trimis în judecată de procurorii DNA Oradea pentru dare de mită şi complicitate la abuz în serviciu. Acuzaţiile vizează afacerile imobiliare pentru care primarul Beiuşului, Adrian Domocoş, se află în spatele gratiilor.