Preşedintele clubului FC Bihor, Viorel Nemeş, şi-a dat demisia
Preşedintele FC Bihor şi-a prezentat, luni, demisia din funcţie. Deşi oficial a invocat "motive personale", Nemeş a plecat nemulţumit de situţia clubului, de bugetul primit de la Consiliul Judeţean, de faptul că reprezentanţii Consiliului Local au răspuns negativ cererii sale de a se reîntoarce în acţionariat, dar şi de faptul că FC Bihor a devenit un club tot mai izolat.