Luni, 16 martie, a apărut un nou număr din BIHOREANUL tipărit, alături de suplimentul ecologic Oradea Noastră. Dintre subiectele noii ediţii: Un document al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală arată că firmele bihorene sunt cele mai des şi mai aspru controlate de către inspectorii antifraudă. Pentru că firmele bihorene le sunt cele mai apropiate de birouri, după ce sediul Direcţiei Regionale Antifraudă Fiscală a fost stabilit la Oradea, inspectorii le controlează de trei ori mai mult decât pe cele din Cluj şi le dă amenzi cât tuturor companiilor din Cluj, Maramureş şi Bistriţa la un loc. 71% dintre orădeni se declară în favoarea unificării cu comuna Sînmartin, iar Firma Leonardo, cea care părea o „poveste de succes”, intră în faliment.
CITEȘTE