-
04 Martie 2015, 15:02
04/03/2015, 15:02
Orădean crescut în buricul târgului, ungur după mamă şi slovac după tată, noul viceprimar al Oradiei este un politician moderat. Membru UDMR din 2003, aflat la cel de-al doilea mandat în Consiliul Local, Huszar Istvan ştie să îşi susţină ideile fără să-şi facă duşmani. Inginer specializat în prelucrări prin aşchiere, bărbatul de 46 de ani e un om al contrastelor. Tată a patru copii, îndrăgostit de duminicile în familie, este în acelaşi timp biker înrăit. Într-un interviu acordat BIHOREANULUI, noul vice spune că primarul Bolojan a greşit că nu a cooptat mai devreme UDMR în guvernarea locală.
CITEȘTE