Amenzi la pătrat! Poliţiştii locali îşi parchează maşinile neregulamentar şi apoi dau altora amenzi
Numărul amenzilor pentru parcări neregulamentare s-a dublat în Oradea, din pricina noilor şantiere. Obligaţi de traficul aglomerat din zona centrală, oamenii îşi lasă maşinile care pe unde pot, dar nu găsesc pic de înţelegere la poliţiştii locali, chit că şi aceştia parchează cum îi taie capul!