Scăpăm de Codul Roşu! Judeţul Bihor trece sub cod galben de caniculă, dar vin furtuni!
Judeţul Bihor scapă de codul roşu de caniculă, însă rămâne sub cod galben. Maximele termice se vor situa în jurul valorii de 35 de grade, iar în a doua parte a zilei, respectiv în noaptea de duminică spre luni, vor fi furtuni. Compania de drumuri menţine însă restricţia pentru maşinile de mare tonaj pe drumurile naţionale şi pe autostrăzi.