Angajaţii Primăriei Oradea, ai Consiliului Judeţean şi ai instituţiilor subordonate fac grevă japoneză
Angajaţii Primăriei Oradea, ai Consiliului Judeţean şi cei ai instituţiilor subordonate vor intra, joi, în grevă japoneză, nemulţumiţi de dezinteresul Guvernului faţă de problemele generate de salarizarea deficitară a angajaţilor din acest domeniu. Sindicaliştii din administraţia publică din toată ţara au anunţat că intră în grevă generală în aceeaşi zi.