Kiss a scăpat de arest: Vicepreşedintele Consiliului Judeţean rămâne doar sub control judiciar
Curtea de Apel Oradea a decis, definitiv, marţi, ca vicepreşedintele Consiliului Judeţean, Alexandru Kiss să rămână sub control judicar, respingând contestaţia DNA Oradea. Procurorii l-ar fi vrut arestat pe liderul UDMR, invocând în acest sens inclusiv faptul că liderul UDMR ar influenţa martorii prin intermediul serviciilor secrete maghiare!