Două şcoli din Bihor, premiate de Petrom pentru ingeniozitate
Şcoala generală din Roşiori şi Liceul Tehnologic nr. 1 din Suplacu de Barcău se numără printre câştigătorii competiţiei anuale "Şcoala lui Andrei", susţinută de Petrom şi în cadrul căreia se premiază proiecte ale unităţilor de învăţământ. Şcoala din Roşiori va primi 5.000 de euro pentru a-şi face propria ciupercărie, iar liceul din Suplacu de Barcău a câştigat un sistem multimedia.