Ecologiştii orădeni cer Primăriei să nu intre cu drujbele în Piaţa Unirii
Şapte reprezentanţi ai tot atâtea ONG-uri, majoritatea ecologişti cunoscuţi ai oraşului, cer ca reamenajarea Pieţei Unirii din Oradea să nu pună la pământ actualii copaci, dar şi ca Primăria să planteze aici exclusiv specii autohtone. Nu în ultimul rând, ecologiştii cer ca proiectul să fie supus dezbaterii publice.