Ovidiu Dăescu, debarcat de la şefia Gărzii Naţionale de Mediu
Premierul Victor Ponta l-a demis pe bihoreanul Ovidiu Dăescu din funcţia de comisar general al Gărzii Naţionale de Mediu, înlocuindu-l cu Florin Diaconu, fost director de cabinet al preşedintelui Agenţiei Naţionale pentru Protecţia Mediului. Dăescu s-a dovedit iritat când BIHOREANUL l-a întrebat de ce a fost demis.