La mulţi ani, copii! De 1 iunie, Oradea s-a transformat într-un mare loc de joacă (FOTO)
Deşi vremea n-a fost prea bună, picii Oradiei s-au distrat de ziua lor. Sute de copii au năvălit de dimineaţă în Orăşelul Copiilor, unde s-a pus la punct un program complex special pentru ei, cu teatru, acrobaţii pe biciclete şi multe, multe baloane. De asemenea, micuţii au profitat şi de gratuitatea la Grădina Zoologică, dar şi de tramvaiul scos prin oraş de OTL special pentru ei.