-
23 Octombrie 2012, 11:04
23/10/2012, 11:04
-
4
comentarii
-
1
clip
Un orădean de 22 de ani a fost călcat de mascaţi, marţi dimineaţă, de către poliţişti ai Biroului de Combatere a Criminalităţii Organizate, în cadrul unei operaţiuni mai ample, desfăşurată în cinci judeţe, al cărei scop a fost destructurarea unei reţele specializate în evaziune fiscală şi spălare de bani. Potrivit oamenilor legii, orădeanul, combinat cu un mehedinţean din Strehaia, a pus la punct un circuit financiar fictiv, în scopul preluării oneroase a unor debite şi cheltuieli ale unor firme din Bihor, Sălaj şi Timiş.
CITEȘTE