Primăria "stropeşte" pentru distrugerea ţânţarilor şi muştelor
Săptămâna viitoare municipalitatea va executa prima dezinsecţie din acest an prin tratament cu insecticide la sol în zonele publice, pe spaţiile verzi şi cursurile de apă. Substanţele nu dăunează sănătăţii oamenilor şi animalelor, dar specialiştii recomandă evitarea contactului insecticidului cu ochii.