Lotul "Govoreanu", trimis în judecată. Prejudiciu: 22,5 milioane de euro
Direcţia Naţională Anticorupţie - Serviciul teritorial Oradea a anunţat, miercuri, trimiterea în judecată a lotului Ion Govoreanu. Grupul de 8 afacerişti, avându-l ca lider pe proprietarul grupului Trei G la loc de frunte, e acuzat de constituirea unei reţele infracţionale organizate, evaziune fiscală şi spălare de bani. Prejudiciul adus statului se ridică la nu mai puţin de 22,5 milioane de euro.